پرتغال

  • تصاویری از کشور پرتغال

  • تصاویری از کشور پرتغال

  • تصاویری از کشور پرتغال

  • تصاویری از کشور پرتغال

  • تصاویری از کشور پرتغال

  • تصاویری از کشور پرتغال

  • تصاویری از کشور پرتغال

شهرهای پرتغال :

برخی هتل های پرتغال :

تورهای پرتغال (0) :

کلید واژه ها :

درباره و هزینه های زندگی در کشور پرتغال
(مهاجرت به پرتغال، هزینه های زندگی در پرتغال، در باره یپرتغال، کیفیت زندگی در پرتغال، رضایت مندی در پرتغال، اقامت در پرتغال)
همانطور که میدانید کشور پرتغال به علت مکان های دیدنی بسیار زیاد و امکانات رفاهی بالا یکی از پرطرف دارترین کشورها می باشد و از انجایی که سوالات متعددی در رابطه با پرتغال از ما شده است، موسسه حقوقی ملک پور در این مقاله سعی نموده است با بیان اطلاعات به روز شده شما را در انتخاب این مسیر یاری نماید.
پُرتغال کشوری در جنوب غربی اروپا است. پایتخت کشور پرتغال لیسبون و زبان رسمی آن پرتغالیاست که از شاخه زبان‌های رومی‌ تباراست.
پرتغال کشوری است کوچک که در حاشیه غربی شبه جزیره ایبری یعنی پایین‌ ترین بخش جنوب غربی اروپا قرار دارد. این سرزمین را می‌توان دنباله فلات مرتفع مرکزی اسپانیا دانست که هرچه به طرف دریا پیش می‌رود، ارتفاعش کم و کمتر می‌شود. سواحل غربی و جنوبی آن را اقیانوس اطلس فرا گرفته و در غرب آن کشور اسپانیا قرار دارد.
کشور پرتغال دو منطقه کلان‌ شهری عمده دارد که یکی کلان‌ شهر لسیبون در جنوب و دیگری کلان‌ شهر پورتودر شمال است. نام کامل پورتو، پورتو-کاله بوده‌است که به معنی بندر کال‌ها نام قومی سلتیاست و نام پرتغال نیز تلفظی از نام پورتوکاله‌ است. مناطق پورتو و لیسبون از قدیم با یکدیگر در رقابت بوده‌اند.
این کشور تا ۵اکتبر ۱۹۱۰رژیم پادشاهی داشت ولی با گریز پادشاه به برزیلاین کشور دارای جمهوری شد.
جغرافیای کشور پرتغال
بیشتر رشته‌ کوه‌های پرتغال در شمال رود تاگوس ممتد است. این رشته‌ کوه‌ها را می‌توان امتداد کوه‌های پیرنه دانست که از اسپانیا بدانجا کشیده شده‌اند. بر ارتفاعات همین رشته‌ها است که روزگاری قبایل سلتیایبری ـ لوسیتانی‌هاـ دژها و استحکاماتی بنا نهادند و گله‌های بز و گوسفند خود را در آن می‌چرانیدند و در عین حال با هم دست و پنجه نرم می‌کردند. در نواحی مرکزی تپه‌هایی وجود دارد پوشیده از جنگل‌های کاج، که در سده‌های گذشته برای متوقف ساختن توده‌های ریگ روان کاشته شده‌است. از این جنگل‌ها استفاده‌های دیگری هم می‌شود، و آن تهیه الوار برای ساختن کشتی‌هایی است که در کارخانجات کشتی‌ سازی اوپورتوو لیسبون ساخته می‌شود.
عمده‌ ترین رودهای پرتغال رود تاگوس و رود دوئرو می‌باشند که هر دو از خاک اسپانیا سرچشمه می‌گیرند. تاگوس در دشت حاصلخیزی جاری است که محل پرورش دام است (بیشتر گاوهایی که برای مسابقات گاوبازی آماده می‌شوند، از این دشت است). لیسبون بزرگترین شهر پرتغال و پایتخت آن، نزدیک دهانه این رود قرار دارد.
مسلمانان در کشور پرتغال
تعداد مسلمانان پرتغال 50 هزار نفر می باشد که حدود چهار دهم درصد جمعیت این کشور را تشکیل می دهد. اکثر مسلمانان پرتغال مهاجرینی هستند که از مستعمرات سابق پرتغال همچون هند، موزامبیک، گینه بیسائو و آنگولا به این کشور آمده اند و بسیاری از آنها هندی تبار هستند.. گفته می شود در سال 1386 شمسی هنرمندان ایرانی، محراب، سردرب، گنبدها و مناره مسجد جامع لیسبون را کاشی نمودند. این هنر ایرانی اسلامی در طول سالهای متمادی نام کشورمان را در پرتغال جاودان خواهد ساخت
جمعیت کشور پرتغال
جمعیتاین کشور تقریبا 10,500,000 نفر می باشد. تقریبا 20% جمعیت در پایتخت زندگی می کنند که لیسبون نام دارد. دیگر شهرها و حوزه ها  شاملِPorto,Braga,Aveiro,LeiraوFaroمی باشد.
عضویت کشور پرتغال در شینگن
این کشور عضو شینگن است که بدین وسیله به دارندگان ویزای شینگن امکان می دهد تا بین 26 کشور عضو ( اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، جزیره مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوانی، اسپانیا، سوئد و سوئیس) آن آزادانه در سفر باشند. پیمان شینگن که در 14 ژوئن 1985 امضاء گردید به کشورهای عضو امکان می دهد که به عنوان یک کشور واحد پیرامون سفرهای بین المللی عمل کنند و کنترلهای مرزی داخلی وجود نداشته باشد.
زبان
زبان رسمی پرتغالی است و 80% جمعیت به زبان انگلیسی نیز صحبت می کنند.
اقتصاد
از سال 1990 ، مدل توسعه اقتصادی پرتغال تغییر کرد. این تغییر به آرامی صورت گرفت و پایه های اقتصاد از مصرف عمومی روی صادرات، سرمایه گذاری خصوصی و توسعه بخش تکنولوژی برتر متمرکز شده است. خدمات تجاری صنایع سنتی تر را به عهده گرفته اند. مانندِ منسوجات، پوشاک، کفش، چوب پنبه ( که این کشور تولید کننده عمده آن می باشد)، تولیدات چوبی و نوشیدنی ها.
بیشتر صنایع، تجارتها و سرمایه گذاریها در لیسبون و پرتو و مناطق وابسته به پایتخت متمرکز شده است. بخش هایAveiro, Braga,Coimbra وLeiria بزرگترین مراکز اقتصادی پس از دو منطقه اصلی وابسته به پایتخت می باشند. پول رایج یورو است و بانکها با سیستم اروپایی اداره می گردند و بانک مرکزی پرتغال بخش اصلی بانکهای مرکزی اروپا می باشد.
پرتغال کشوری توسعه‌ یافته است که بر اساس آمارهای جهانی یکی از بهترین کشورها برای زندگی است زیرا کیفیت زندگی در آن بالاست.
هزینه های زندگی در پرتغال
هزینه های زندگی برای مهاجران، نقش بزرگی را در زندگی اجتماعی و کاری آنها ایفا می کند. همانطور که شما عزیزان هم این موضوع برایتان حائز اهمیت هست میخواهید بدانید که هزینه های زندگی در کشور پرتغال به چه میزانی می باشد هزینه های زندگی بدون در نظر گرفتن هزنیه محل اقامت (اجاره) در حدود 150 تا 250 یورو است. که این مقدار کاملا به نحوه زندگی و خرج کردن شما دارد.
بزرگترین هزینه ای که ماهیانه برای زندگی در لیسبون باید بپردازید، اجاره خانه می باشد. در لیسبون متداول است که دانشجویان در خانه های اشتراکی زندگی می کنند. هر نفر در این خانه ها یک اتاق دارد و سرویس بهداشتی، آشپزخانه و سایر فضاهای خانه بین افراد مشاع می باشد. اجاره این چنین خونه هایی در حدود 250 تا 350 یورو با هزینه ها می باشد.
ارتباطات در پرتغال
سیستم مخابراتی این کشور به دلیل استفاده از پهنای باند و سرعت بالا جزو سیستم‌های پیشرفته در دنیا محسوب می‌شود.
بیش از 300 رادیو در این کشور وجود دارد که بسیاری از آنها به صورت منطقه‌ای و محلی برنامه پخش می‌کنند.
آب و هوا
این کشور آب و هوایی مدیترانه ای  دارد و یکی از گرم ترین کشورهای اروپایی است. میانگین سالانه دما در بخش اصلی این کشور از 12 درجه سیلیسیوس ( درجه 53.6 فارنهایت) در مناطق کوهستانی تا 18 درجه سیلیسیوس ( 64.4 درجه فارنهایت) در جنوب و حوزه رودخانه گودی یانا متغیر می باشد. بالاترین دما در تابستان ممکن است به بیش از 45 درجه سیلیسیوس ( 113 درجه فارنهایت) برسد.
جاذبه های گردشگری پرتغال
لیسبون(Lisbon)
لیسبون پایتخت کشور پرتغال شروع خوبی برای گردشگری است. نیمی از شهرت پایتخت های اروپا را همین شهر دارد و از لحاظ زیبایی و جاذبه هم چیزی کم ندارد. بیشتر جاذبه آن به تاریخ عمیق آن برمی گردد و از این لحاظ دومین شهر پس از آتن است. این شهر ترکیب زیبایی از قدیم و جدید است و ویژگی های باستانی جالبی نیز دارد. فروشگاه های آن همیشه شلوغ هستند.
 
سینترا(Sintra)
شکارگاه محبوب لرد بایرون همین دهکده استثنائی است که پر از ساختمان های رنگی و معماری نفس گیر است. کاخ ها، برج ها و قصرهای رمانتیک و جنگلی انبوه و مه آلود همه بخشی از زیبایی این دهکده هستند. ساختمان ها و بناهای تاریخی و خانه های اربابی با محوطه های وسیع و ویژگی های دکوراتیو جالب هم از دیگر جاذبه های آن هستند.
پورتو(Porto)
شهر زیبای پورتو با دیوارهای قرن چهاردهمی، خیابان های بادگیر قرون وسطایی، خانه های رنگارنگ، برج ناقوس و کاشی های تزئینی چیزهای زیادی برای گردشگران دارد. زیر تاق های قصر ربیرا بنشینید و قاشق شناور بر رود را تماشا کنید. اغلب خانه ها در این منطقه تراس هایی با منظره آبهای آرام دارند. این مکان که میراث جهانی یونسکو نامیده شده است، ترکیبی از جذابیت دنیای باستان و فرهنگ و تمدن نوین است.
 
دره دورو(Douro Valley)
رود دورو از میان اسپانیا و پرتغال عبور می کند. این رود قبلاً رود خروشانی بود، ولی ساخت 8 سد بر روی آن روح ناآرامش را رام کرد و حالا رود آرامی است. زیبایی این منطقه محدود به آبهای آرام آن نیست، بلکه در اطراف آن تپه ها و زمین هایی از شکوفه های بادام وجود دارد و این منطقه واقعاً مکان زیبایی در کل دنیاست. این ناحیه در کل دست نخورده است و جاده ها از میان کوه ها می گذرند و قایق های تفریحی در آبها شناورند. دره دورو بخاطر تهیه و عرضه انگور به شرکت های پورت معروف است. در واقع انواع نام های مشهور را در تاکستان های روی تپه ها می توان دید.
اوبیدوس(Obidos)
این دهکده مستحکم در میان دژها، دهکده ای باستانی در استان استرمادورا است. در قرن سیزدهم، ایزابل ملکه پرتغال مسحور و شیفته دهکده اوبیدوس شده بود و از همسرش پادشاه دنیس اول خواست که این دهکده را به او هدیه دهد. این آغاز سنتی بود که شاهان پرتغالی این دهکده خوش منظره را برای ملکه های خود می خریدند و این رسم قرن ها ادامه یافت. اگر از این دهکده دیدن کنید متوجه می شوید چرا ملکه ایزابل عاشقش شد.
سالما(Salema)
سالما که در فاصله 3 ساعت از جنوب پایتخت قرار دارد، در نزدیکی کیپ ساگرس واقع شده و یک ساحل آرام و زیبا دارد. این دهکده زیبا هنوز از دست غارت توریسم دست نخورده مانده است و چند مکان برای غذا خوردن، بازارهای سنتی و یک خیابان اصلی کوچک و خانه های سفید و زیبا دارد. این دهکده ماهیگیری آرام بین کوه های پرشیب و ساحل شنی باشکوهی واقع شده است.
شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با یک تماس تلفنی و بهره مندی از مشاوره رایگان تمام اطلاعات مورد نیاز را کسب نمایید. یا با مراجعه به سایتwww.malekpour.ir اطلاعات بیشتری را کسب نمایید.