رودس

  • تصاویری از شهر رودس

  • تصاویری از شهر رودس

هتل های رودس :

تورهای رودس (0) :

کلید واژه ها :

رودس

جزیره ای در یونان می باشد که در دریای اژۀ شرقی واقع شده است. Rhodesاز لحاظ جمعیت و وسعت، بزرگترین جزیره از میان جزایر Dodecaneseمی باشد. جمعیت آن 117.000 نفر است و مرکز آثار باستانی این گروه از جزایر می باشد. قانونا، این جزیره یک شهر مستقل در درون بخش وابستۀ Rhodesمی باشد که همگی جزو محدودۀ اژۀ جنوبی هستند. شهر اصلی این جزیره و محل استقرار شهرداری آن، شهر Rhodesمی باشد که 53.709 نفر سکنه دارد (تا سال 2001) و در شمال شرقی جزیرۀ کرت، جنوب شرقی آتن و جنوب غربی ساحل آنتالیای ترکیه واقع شده است.
 
از لحاظ تاریخی، شهر Rhodesبه این دلیل که پیکرۀ عظیم خداوند خورشید را در خود جای داده شهرتی جهانی دارد چرا که این پیکره جزو یکی از عجایب هفتگانۀ جهان باستان است. شهر قدیمی و قرون وسطی ایی Rhodesبه عنوان میراثی جهانی شناخته شده و امروزه یکی از پرطرفدارترین مقاصد توریستی اروپاست.
 
Rhodesبه عنوان یکی از بزرگترین جزایر در گروه جزایری Dodecanese، شهری توریستی می باشد و هر سال بیشتر از 300 روز از آفتاب درخشان یونانی بهره مند است. برای همین، سواحل رویایی آن در ماه های تابستان به سرعت مملو از جمعیت می شود. Rhodesاصولا جزیره ای تفریحی می باشد و هرگونه امکاناتی که ممکن است شما برای گذران یک تعطیلات کامل یونانی لازم داشته باشید را ارائه می دهد؛ مانند ساحلی فوق العاده، فرهنگ غنی و شب گذرانی های پرجنب و جوش.
 
Rhodesکاملا از کشور اصلی یونان مستقل است و درون آن بسیار سرسبز می باشد که با محیط اطرافش یعنی دریای اژه و سواحل آن تضاد عجیبی دارد. گردشگران معتقدند Rhodesشهر بسیار جذابی می باشد؛ خصوصا محدودۀ شهر قدیمی که بناهای عظیم الجثۀ قرون وسطی ایی و کوچه های پیچ در پیچ آن کیفیت بویژه ای بدان می دهد. این شهر پایتختی مرکز صنعت گردشگری نیز می باشد و مرکز اطلاعات گردشگری (EOT) در محلۀ Papagouو Makariouو در مجاورت بندر Mandrakiواقع شده که روزنامه های انگلیسی زبان و "اخبار Rhodes" را نیز در دسترس شما قرار می دهد.